Podstawowe cechy stołu do produkcji roletek

rolety okienne

Rolety różnego rodzaju od wielu lat królują w domach i mieszkaniach, skutecznie wypierając klasyczne firanki czy zasłony. Dzięki sporej różnorodności każdy może dopasować rodzaj osłon okiennych do stylu pomieszczenia oraz własnych preferencji. Zanim jednak roleta zostanie zamocowana na oknie, musi zostać odpowiednio wyprodukowana. Mało kto wie, w jaki sposób przebiega ten proces i jakie elementy znajdują zastosowanie podczas jego trwania. Jednym z niezbędnych narzędzi podczas produkcji rolet jest specjalny stół do roletek.

Czym charakteryzuje się stół do produkcji roletek?

Stoły do produkcji rolet wewnętrznych są swego rodzaju zespołem urządzeń, który pozwala na precyzyjne cięcie materiału przeznaczonego na rolety. Dostępne są różne rodzaje stołów, różniące się głównie poziomem automatyzacji. Na stole kładzie się materiał, który następnie zostaje zabezpieczony przed przesuwaniem poprzez wbudowany docisk pneumatyczny. Do tworzenia precyzyjnych cięć wykorzystuje się elektryczny nóż obrotowy. Zastosowanie połączenia docisku pneumatycznego oraz elektrycznego noża zabezpiecza materiał przed pruciem się.

Kolejną wartą uwagi cechą stołu do produkcji roletek jest podświetlenie, które pozwala na wczesne wykrycie wad i uszkodzeń materiału. Sprawdzi się również podczas kontroli jakości po przeprowadzonym procesie cięcia. Dzięki wózkowi przesuwnemu można w każdej chwili skorygować położenie ciętego materiału. Do stołów tego rodzaju dedykowane są także dodatkowe elementy, w które można je wyposażyć wedle własnych potrzeb. Zaliczyć do nich można nóż ultrasoniczny, krążkowy nóż elektryczny czy ruchomy odwijak materiału roletkowego, jeszcze bardziej usprawniający cały proces. Do ustalenia prędkości posuwu noża wykorzystuje się pokrętło. Aby go uruchomić, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk.