Jakie możliwości dają maszyny do żaluzji aluminiowych?

żaluzje aluminiowe

Żaluzje i rolety mają za zadanie chronić przed nadmiernym słońcem oraz przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów. To bardzo praktyczny i nowoczesny sposób zapewnienia sobie i najbliższym komfortu i prywatności w domu. Jakie możliwości mają maszyny do żaluzji aluminiowych?

Maszyny do produkcji żaluzji aluminiowych

Produkcja żaluzji i rolet jest procesem, który wymaga staranności i dużej precyzji. Chcąc wykonać produkt jak najwyższej jakości, warto posiadać odpowiedni sprzęt do jego produkcji. Same żaluzje aluminiowe to bardzo popularny system osłonowy okien, ponieważ są bardzo trwałe w eksploatacji. Podstawowym wyposażeniem każdej żaluzji są listwy, inaczej nazywane piórkami. Do produkcji tych części wykorzystuje się maszyny typu Magnum 3000 lub Magnum 4000. Ta pierwsza służy do kompleksowej produkcji żaluzji aluminiowych. Przeznaczona jest między innymi do profilowania, cięcia oraz wykrawania otworów w taśmie aluminiowej o szerokości 16 lub 25 mm. Może służyć również do składania żaluzji poziomych. Maszyna ta posiada dwie stacje dziurkujące, do jednoczesnego wykrywania dwóch rodzajów otworów oraz tak zwane stacje składające. Zastosowanie takiego napędu do podawania taśmy pozwala na dokładny rozstaw i długość otworów. Istnieje również możliwość automatycznego wynoszenia żaluzji w szybki i bardzo precyzyjny sposób dostarczania na górny poziom magazynka.

Możliwości maszyny Magnum 3000

Model maszyny do żaluzji aluminiowych Magnum 300 jest wyposażony w dodatkowy pulpit sterowniczy. Służy on do wpisywania wymiarów żaluzji oraz automatycznego wyliczenia ilości piórek, odczytu wydajności, jak również samej diagnostyki. Osoba, która obsługuje tego typu maszyny, może je zaprogramować na sześć różnych rodzajów żaluzji, ułatwiając w ten sposób ich cięcie, jak również późniejsze składanie.