Jak przebiega produkcja wertikali?

żaluzja vertikal

Wertikale, znane również jako żaluzje pionowe najczęściej kojarzone są z biurami, urzędami, szpitalami czy innymi budynkami użyteczności publicznej. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na ich montaż w domu lub mieszkaniu. Dzięki montażowi wertikali można optycznie zwiększyć wysokość pomieszczenia. Dodatkowo są one niezwykle funkcjonalne i trwałe. Do ich zalet należy także bardzo łatwe czyszczenie oraz duża różnorodność, dzięki czemu można dopasować je do praktycznie każdego wnętrza.

W jaki sposób powstają wertikale?

Żaluzje pionowe produkowane są ze specjalnego materiału o dużej sztywności. Jest on dostępny w wielu kolorach i wzorach. Może on zaciemniać pomieszczenie lub częściowo przepuszczać promienie słoneczne. Materiał ten pocięty jest na pasy, noszące nazwę lameli. Lamele zamontowane są na specjalnych karniszach za pomocą dopasowanych elementów mocowania. Całość jest sterowana elektrycznie lub za pomocą mechanizmu łańcuszkowego. Wertikale można nie tylko zasuwać i odsuwać, ale także operować rozchyleniem lameli. Dzięki temu ma się naprawdę duży wpływ na to, ile słońca wpada do danego pomieszczenia.

Przedsiębiorstwa zajmujące się tego typu pracami wykorzystują specjalne maszyny do produkcji wertikali. Na początku za pomocą wykrojnika lamele są cięte na długość. Następnie w tak przygotowanym materiale, wykrawane są otwory pod wieszak, za pomocą którego wiesza się lamelę na karniszu lub szynie. Kolejnym krokiem jest zagięcie materiału pod obciążnik zlokalizowany w dolnej części lameli oraz zagięcie materiału przy wieszaku.

W zależności od użytych urządzeń produkcja wertikali może być całkowicie lub częściowo zautomatyzowana, znacznie usprawniając pracę. Korzystając z profesjonalnego sprzętu, otrzymuje się powtarzalną jakość produkowanych lameli.